·        Izoluje vás od rodiny a přátel

Pokud vstoupíte do partnerského vztahu, je pochopitelné, že trávíte méně času se svou rodinou a známými. Toužíte být po boku člověka, kterého milujete co nejvíce, a proto mu věnujete mnoho času. Pokud však zjistíte, že právě partner vás od trávení času s jinými lidmi odrazuje, musíte zpozornět. Pokud vám vytýká, že jste si zase volaly se sestrou, navštívily rodiče a sonduje, o čem jste mluvili, je čas zvážit opodstatnění takového vztahu.
rozzlobený muž


·        Jediný, s kým se máte radit je on sám

Jednoznačným znakem, že partnerův vliv na vás je toxický je ten, že vás přesvědčil, že on je jediný, kdo vám dokáže pomoci a už se nepotřebujete s nikým jiným o svých problémech radit. V takovém případě jde o silnou formu izolace, na kterou byste si měli dát velký pozor.


·        Naučil vás neustále se za všechno omlouvat

Schopnost omluvit se je důležitým prvkem korektního chování v partnerském vztahu. Vše však musí mít své hranice. Určitě by nemělo být pravidlem, že se bude omlouvat vždy a pouze jeden z partnerů a téměř za všechno. Zejména ne v situacích, ve kterých si není ani jen vědom, za co by se měl vlastně omluvit.


·        Pokud svou lásku vůči vám podmiňuje

Kdo by netoužil, aby ho partner miloval stále víc a víc? Nesmí se to dít na úkor vydírání. Věty typu: "Budu tě milovat víc, když … nebo" Nikdy se mě nezbavíš ", nevěští nic dobrého. Jakmile vám partner předestírá, že vás bude milovat, ale nejprve musíte udělat to a to, zavání to manipulací a kontrolou vašeho chování.
ukazování podnikatele


·        Pokud tvrdí, že vždy má pravdu pouze on

Pokud vás neustále přesvědčuje, že jeho názor je správný, tlačí na vás, abyste přijali jeho vidění světa a to, co říkáte a děláte vy je nesprávné, snaží se vás ovládnout. Odtud je už jen krok k tomu, abyste začali o sobě pochybovat, přestali věřit svému úsudku a podlehli jeho tlaku. Vždyť přece o to mu jde.