Pokud se po výplatě rozhodnete pro velký nákup, je dobře si uvědomit, co a v jakém množství doopravdy potřebujete a naopak bez čeho se v domácnosti pohodlně obejdete. Nákup není jenom o tom, nakoupit co největší množství čehokoli do zásob, je především potřeba si stanovit priority. Zde si můžete přečíst pár užitečných rad, jak co nejvýhodněji nakoupit.

·         První, na co se při plánování velkého nákupu soustředit, je cenový rozdíl mezi jednotlivými prodejnami. Je dobře se nejdříve klidně posadit, prolistoval letáky různých supermarketů a zjistit, jaké zboží je kde a v danou dobu cenově nejvýhodnější. Nebojte se rozdělit celkový nákup mezi více supermarketů. Přebíhání mezi obchody sice zabere mnohem více času, ale ve výsledku na tom můžete ušetřit dost peněz.

·         Nakupujte jenom to, co opravdu potřebujete. Pokud chcete nakoupit konkrétní potraviny ve větším množství, nezapomeňte myslet na to, nakolik jsou pro vás ve skutečnosti důležité, a kolik toho doopravdy za určitou dobu spotřebujete. Je naprosto zbytečné nakoupit přehnané množství mouky nebo cukru, pokud to není účelové – kupříkladu v období svátků, kdy tyto produkty využíváte ve velkém. Naopak pořídit si do zásoby pár litrů oleje, který využíváte takřka každodenně, je výhodný nákup.

·         Pamatujte si také základní pravidlo – vždy se dívejte dolů. Cenově nejpřijatelnější zboží totiž ve většině případů naleznete právě tam. Supermarkety využívají toho, že se lidé při nákupu dívají před sebe, tudíž do jejich zorného pole takticky umístí především cenově náročnější zboží se známou značkou, zatímco to levnější zboží ukládají zákazníkům k nohám.

Samozřejmě je známo, že rozdíl v ceně ne vždy odpovídá rozdílu v kvalitě, a to, za co ve výsledku opravdu platíte větší částku, je ona značka, nikoli samotný výrobek. Proto neváhejte sklonit se pro levnější variantu, která vám poslouží stejně dobře jako její značková obdoba.