Airbnb bylo založeno jako malý online byznys, ze kterého během posledních let vyrostl vedoucí hráč na trhu ubytování. Lidé zde nabízejí ke krátkodobému pronájmu své nemovitosti nebo jejich části za přívětivé ceny, ze kterých si vybere opravdu každý.
Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody tohoto nového způsobu ubytování?
věci cestovatele
·         Příznivé ceny
Vzhledem k tomu, že hostitelé obvykle vlastní prostory, které pronajímají, mohou si dovolit několikrát nižší ceny než konkurenční hotely. Na své si proto přijdou i cestovatelé s nižšími rozpočty.
                                         
·         Tisíce ubytování pro všechny
Ať už hledáte luxusní apartmán v centru města, nebo menší chatičku na venkově, díky obrovskému počtu ubytování různých úrovní si každý díky Airbnb dokáže naplánovat svou ideální dovolenou.
                                    
·         Možnost benefitů navíc
Mnoho hostitelů nabízí za malý nebo žádný příplatek jízdné na MHD, snídaně nebo prohlídky města v doprovodu místních.
airbnb na mobilu
                                     
·         Problémy s ubytováním
Vzhledem k tomu, že pronájmy přes Airbnb jsou často pouhým vedlejším zdrojem příjmů hostitelů, můžete se občas načekat, než dojde k předání klíčů a celých prostor. Zároveň mohou být problémy i při odcházení z ubytování, pokud hostitelé nejsou doma aby si klíče znovu přebrali. Zajistěte proto, že se s hostiteli předem dohodnete, kdy máte do ubytování dorazit a kdy ho opustit, abyste se vyhnuli zbytečnému čekání.
                                                      
·         Nedostatečná zodpovědnost
Přestože můžete hostitele nahlásit v případě, že ubytování neodpovídá popisu nebo nastanou-li jakékoli jiné problémy. Vzhledem k neosobnímu přístupu je však řešení problémů často na dlouho a jediné, co vám nakonec zbyde, může být napsat hostiteli nemilé hodnocení, která je veřejné.
 
Airbnb má spoustu výhod a risky jsou skutečně minimální, proto pokud se poohlížíte po levném ale kvalitním ubytování, nebojte se zkusit tuto relativně novou aplikaci, která vám zaručeně zjednoduší plánování dovolené.