Nevypadá vaše bazénová voda nijak lákavě, a to ani v případě, že se v ní nachází účinná chemie? Nemějte obavy z toho, že by nebyla dostatečně silná. Za nehezký vzhled vaší vody můžou i jiné faktory, které rovněž ovlivňují i účinkování chemických přípravků.
Zkuste otestovat to, jestli jí nechybí nějaká důležitá složka a použijte tester pH, který vám všechno nezbytné napoví.
hladina bazénové vody s hračkou

Špatné pH má za následek špatný stav vody

Abyste předešli jejímu zakalení, je nutné pravidelně používat tester pH, který vám řekne, jakou hladinu vlastně má a samozřejmě i to, jestli ji není potřeba srovnat do pořádku.
Pokud zjistíte, že je v nerovnováze, je nutné použít příslušný chemický přípravek na jeho zvýšení nebo snížení, v závislosti od toho, jaký problém se týká konkrétně vaší vody.
Pokud tak učiníte, věřte tomu, že dáte příležitost chemii, kterou používáte na úpravu vaší vody účinkovat tak, jak má. Žádný chemický přípravek vám nepřinese slibované zázraky, pokud se pH nachází ve špatné hodnotě.

Průzračná voda může být i vaším splněným snem

Testery bazénové vody mají vždy své opodstatnění. Pokud jste se ještě s jejich využitím nesetkali, měli byste tuto chybu napravit a mít jich pořád po ruce.
hladina bazénové vody
Jedná se o základní příslušenství, které vás přesně informuje o tom, proč se vzhled vaší vody zhoršil a jak ji můžete zachránit.
Dbejte na jejich pravidelné používání a uvidíte, že se vaše letní sezóna setká pouze s prvotřídní vodou, která bude vždy průzračná a bez náznaků zakalení. Jenom zdravotně způsobilá voda vám může přinést spokojenost a nezapomenutelné léto ve vašem bazénu, takže dbejte na základní pravidla její údržby, která nezahrnuje pouze používání tablet.
Zakupte si hned několik testerů a každých 10 dní kontrolujte to, jestli je s ní všechno v pořádku. Prodloužíte si tak letní sezónu na tu nejdelší dobu a vyhnete se nepříjemnostem ohledně zdlouhavého a příliš chemického čištění, které je v mnoha případech úplně zbytečné.