Denně můžete minout mnoho lidí mířících přímo do fitness centra, či při procházení parkem narazíte na cyklisty, běžce a bruslaře. Obzvlášť v létě se jich venku vynoří mnoho, někteří z nich se rozhodli na poslední chvíli dohnat všechny ty svátky plné nezdravého jídla. Většina lidí si však neuvědomuje, kolika chyb se dopouští, některé z nich se zdají dokonce opravdu banální. Ovšem v důsledku toho pak mají sportovci problémy s různými částmi těla.

sportovní děvče

            První chyby, které se dopouští, je špatné cvičení na strojích. Jedná se tedy hlavně o návštěvníky fitness centra. Některá centra vlastní zaměstnance, kteří se cvičení věnují a sami se jdou vysvětlit, jak každý cvik funguje v případě, že ho dotyčný dělá špatně. Ovšem pokud sami nevíte, jak se strojem pracovat, zeptejte se buď obsluhy, nebo dalších návštěvníků, není to žádná ostuda a většina z nich má naopak radost, že mohou někoho naučit něčemu novému. U některých cviků si můžete způsobit opravdu vážné problémy kupříkladu se zády.
žena s čínkami

            Toto však můžete uplatnit i pokud cvičíte doma. Mnoho cviků s vlastní vahou můžete špatně interpretovat, proto vám může pomoci zrcadlo, ve kterém pozorujete, jestli cvik provozujete správně.

            Další chybou je nedostatek pití a jídla. Před náročnou činností byste neměli příliš jíst, většinou se udává 1-2 hodiny. Mnoho profesionálů doporučuje chodit na lačno, ovšem ne každému tato technika svědčí, proto pokud dodržíte dostatečně dlouhou pauzu mezi jídlem a cvičením, rozhodně ničemu neuškodíte. Tekutiny je ovšem potřeba doplňovat neustále a jednou z chyb je nedostatečný přísun vody. Samozřejmě snad není potřeba zmiňovat, že je třeba mít po ruce vodu a ne coca-colu a další přehnaně slazené nápoje. Pokud je navíc léto, opravdu je nebezpečné chodit sportovat bez lahve vody.

            Hlavním problémem, který však přetrvává nadále, je jistá představa, že si půjdete zacvičit a poté můžete sníst 2x více jídla. To samozřejmě není pravda. Měli byste doplňovat sacharidy, bílkoviny, vlákniny, ale do míry, která je zdravá. Mnoho sportovců využívá k doplnění bílkovin protein. Pokud si svůj režim ve stravě nebudete hlídat, nikdy neočekávejte takové výsledky.