Cestování neznamená vždy, že si zaplatíte u cestovní kanceláře zájezd a vyrážíte na cestu. Může být také cestou k poznání Vás samotných a často ve Vás zanechá stopy po zbytek Vašeho života. V dnešní době už to opravdu není takové tabu jako bývalo. Cestovat můžeme prakticky kamkoliv a téměř kdykoliv. Chce to jen velkou dávku elánu a odhodlání nebát se trochu zariskovat.
dvojice na útesu
Zkuste jízdu stopem. Jedná se o druh dopravy, který se ovšem doporučuje jen za přítomnosti alespoň dvou osob a pokud možno alespoň jednoho muže. Nikdy totiž nevíte na koho narazíte. Když ale toto opomineme, je to vcelku jednoduchý způsob, jak se velmi levně přesouvat z místa na místo a ještě k tomu poznávat nové lidi a vyslechnout si jejich životní příběhy, které někdy opravdu stojí za to.
Další velmi zajímavou metodou cestování je cyklistika. Neznamená to totiž jen druh sportu, ale kolo se dá velmi efektivně využít k převážení bagáže na více denních či i měsíčních cestách. Chce to ovšem zainvestovat do opravdu kvalitního prostředku a i jeho doplňků. Všichni víme, jaký je to problém se posadit, když po dlouhé zimě poprvé vyrazíte na výlet na kolech, takže toto opravdu nepodceňovat. Je také velmi dobré vědět dopředu, kam pojedete a kudy hlavně pojedete. Terén totiž může někdy vytvořit náhlé změny programu, na který nebudete připraveni. Vždy tedy vyrazte na cesty s nabitým telefonem nebo alespoň dobrou mapou, abyste se v případě ztráty zvládli zorientovat a dostat se do cíle v bezpečí a hlavně ve zdraví.
silueta cyklistky
Dovolená by Vám měla přinést hlavně odpočinek. Zvláště pokud máte velmi těžkou práci a většinu dní chodíte domu naprosto zdrchaní. Vždy tedy zařazujte do programu dny volna. Tělo je opravdu potřebuje a Vy byste mu měli dopřát potřebné regenerace, abys vydrželo všechna ta dobrodružství, co jste si na léto vymysleli.
Nezbývá tedy než jen najít tu správnou partu a najít správný směr a druh cestování a můžete vyrazit na objevování krás naší planety.