Koupě nové kuchyňské linky rozhodně není jako koupě vysavače. Jedná se ve většině případů o velkou investici, která vás může stát i vyšší desítky tisíc. Záleží samozřejmě na velikosti vaší kuchyně, vašich nárocích a samozřejmě i vašich finančních schopnostech. Nejdůležitější ale je, aby kuchyňská linka byla dostatečně kvalitní a nerozsypala se vám pod rukama za dva tři roky. Neméně důležitý aspekt je rovněž design a samozřejmě barva. Pokud si v tomto nejste jistí, nechte si poradit nebo si vyberte bílou kuchyňskou linku. S touto klasikou většinou chybu neuděláte.

kuchyně

Novou kuchyň si můžete koupit jak v již hotovém stavu, tak si ji nechat vyrobit na míru. První možnost obvykle bývá cenově dostupnější, ale mohou nastat problémy s rozměry. A to i v případě důkladného proměření místnosti i samotného nábytku. Daleko lepší je domluvit se na sestavení kuchyně na míru. Vyšší cena je v tomto případě samozřejmostí, ale na oplátku získáte zcela originální linku, která by vám měla sednout ve všech ohledech.

moderní kuchyně

Vzhledem k prudkému rozvoji moderních technologiích v posledních letech jsou zákazníci ale i výrobci nábytku v mnohem lepší pozici, než tomu bylo dříve. Výrobci mají nové stroje, se kterými jde tvorba nábytku daleko lépe a zákazníci zase mají možnost podílet se mnohem detailněji na projektech, které si objednali. V současnosti totiž skoro každá alespoň troch větší firma z oboru poskytuje svým zákazníkům možnost navrhnout si svůj nábytek, tedy i kuchyňskou linku, v podstatě sami. K tomu slouží speciální programy, které jsou často k dispozici i na webových stránkách jednotlivých výrobců. Tento typ programů bývá velice intuitivní, díky čemuž se může návrhářem nábytku stát prakticky kdokoliv. Samozřejmě pouze v omezené míře. Je to ta nejjednodušší cesta, jak může zákazník zprostředkovat svou vizi pro výrobce .