K lidskému životu také patří úmrtí, a ať už se s ním dokážeme vyrovnat, nebo ne, musíme řešit i dědické záležitosti. Stává se to například v situaci, kdy vaši prarodiče žili v městském bytě, a jeho vlastnictví přešlo na vás. Může se vám to hodit například v situaci, kdy bydlíte v pronajatém bytě, a platíte nehorázný nájem, takže tím rázem ušetříte měsíc co měsíc pěkných pár tisíc korun.

obytný prostor

Převzetí bytu do užívání po ukončení notářského procesu vyřizování pozůstalosti však může probíhat s komplikacemi. Jestliže například senioři bydleli v bytě až do své předčasné náhlé smrti, a ponechali v něm veškeré vybavení, bude zapotřebí byt vyklidit. A teď si představte, že jsou tam velké kusy nábytku, velká chladnička, ale spíše na odpis, dlouhé metrážové koberce a rozkládací sedací souprava s křesly. Budete si muset pronajmout dodávku a vynášet jednu věc za druhou z bytu na ulici, což může být náročné i pro profesionály, natož pro někoho, kdo dosud nic podobného nezažil.

svinutý koberec

Svěřte vyklízení vyklízecí firmě

Je-li toho v bytě až moc, a je to nad vaše síly, buďte prozíraví a svěřte tuto práci raději odborníkům. Mají na to své postupy a také fyzicky zdatné jedince, kteří si poradí i s velmi těžkými kusy koberců a nábytku. Nemusíte se starat prakticky o nic, vyklízecí firma zajistí i odvoz věcí na sběrná stanoviště a odveze i nebezpečné předměty, kam patří například staré zářivky, kanystry s neznámou tekutinou, čisticí prostředky, barvy, kyseliny a louhy nebo dokonce jedy na hlodavce.

K vyklízení bytů Praha 4 Vyklízení rychle také patří spousta prachu a nečistot, a ne každý zvládá pohybovat se v takovém prostředí. Není to vůbec vhodné pro alergiky a psychicky postižené a nemocné jedince. Vyklízení nemovitostí může být také depresivní, zejména pokud jste znali dotyčné osoby, co užívaly předměty v bytě, které teď musíte brát do rukou vy, a něco s nimi provést.