Každý člověk potřebuje mít ve svém domově místo, kde mu je dobře. Častokrát jsou to místa, kde se uvelebíme a jen tak relaxujeme. I naše děti mají právo na takové zázemí. Díky tomu vznikly dětské pokoje, plné dětský prvků, kde se vytváří soukromí pro naše špuntíky. Zvolit sem efektivní nábytek je mnohdy tvrdý oříšek, přesto i to má svá pravidla. Miminko zase nepotřebuje tolik volného prostoru jako školáček nebo student. Možná je dobré pouvažovat o nábytku, který bude svým zevnějškem odpovídat dětským pokojům, ale bude efektivní po celou dobu užívání. Například dětský nábytek nabízí velmi šikovné pokojíčkové sestavy. Nejen podle stylu, ale i barevného provedení, či praktických úložných prostorů.
útulný pokojík

Je třeba pracovat s nadhledem

Dětský pokoj by nikdy neměl působit chladně nebo příliš intelektuálně, neosobně či neútulně. Je třeba propracovat každou zónu a těch tu skutečně není málo. Barvy jsou vítané, ale nikdy by se to s nimi nemělo příliš přehánět. A to ani v tom případě, že se bude jednat o módní výstřelek. Dětskému pokoji dokonce nesvědčí ani křiklavé odstíny, rozhodně ne na velkých plochách, dokážou totiž pěkně rozptylovat. Jak by tedy měl pokojík vypadat? Výsledně by měl být pohodový s ohledem na velikost místnosti a světelné podmínky. Především by zde měla vévodit dětská osobnost. Jen rodiče vědí, v čem jsou jejich ratolesti výjimečné a co mají rády.
bílá sada do dětského pokojíku

Nejčastější barvy

Žlutá, červená, oranžová – je zvláštní, že tato kombinace potlačuje chvilkovou únavu, rozjasňuje prostor a svým způsobem povzbuzuje.
Zelená, modrá – dříve se tato kombinace moc dohromady nedávala. Přesto obě dvě barvy mají něco společného a to je soustředěnost a přispívají ke zklidnění.
Růžová a fialová – ta bude k vidění spíše v dívčím pokojíčku. V nižším věku se upřednostňuje růžová romantická barvička a s nástupem vyšších let se proměňuje postupně na fialovou. Rozhodně podporuje kreativní myšlení a tvorbu.