Máte dost krabic? Na tuto otázku byste měli znát od po ověď již několik týdnů před zahájením akce. Není zrovna snadné odhadnout jejich počet – kvůli omezené nosnosti je nemůžete častokrát naplnit až po okraj těžkými věcmi a tak musíte zvažovat, do kterých jaké předměty vkládat. Ideální je kombinovat těžší předměty s lehkými, pokládat krabice při balení na váhu a mít v záloze dostatek výplňového materiálu. Některé přepravky získáte v supermarketu, případně v mnoha malých obchodech, jako je květinářství nebo papírnictví. Krabice se dají také zakoupit anebo vypůjčit a tuto službu zajišťují i některé stěhovací firmy stěhování bytů Praha Odnes to.bublinková fólie.jpg A jestliže zvažujete stěhování v delším časovém horizontu a objednáváte zboží přes Internet, uschovávejte všechny papírové bedny, které k vám doputují.
Materiál výplně – dříve lidé neměli takové možnosti, jaké máme dnes. Ještě před půl stoletím se balily věci do oděvů nebo do novinového papíru. Tiskařská čerň je však poměrně agresivní a může některé věci obarvit, my bychom měli sáhnout spíše po bublinkové fólii. Není drahá, a pokud ji nemají k dispozici stěhováci, zakoupíte ji např. v desetimetrové roli v šíři jednoho metru jen za necelých 70 korun.
Strečová polyetylenová fólie – vynikající pomocník, který by při žádné akci podobného typu neměl chybět. Pořídíte ji v každém větším hobby marketu. A k čemu se hodí? Můžete s ní obalit nábytek – dřevotřísku i dřevěný masiv, případně s ní svázat jednotlivé rozložené díly. Poslouží i pro zpevnění papírových beden, aby se jim neprotrhlo dno a lépe se přenášely.jízda v koloně na dálnici.jpg
Lepicí páska – bez lepicí pásky ani ránu. Ta se v domácnosti hodí i pro jiné účely. Nezapomínejte také na aplikátor – speciální držák s navíjecím bubnem, který pásku odvíjí a zároveň zabraňuje přilepení utrženého konce, který se velmi obtížně hledá a odlepuje, zvláště u transparentních pásek.