Zařizujete pro své studující děti nebo vnoučata dětský či studentský pokoj a potřebujete poradit, jakou vybrat počítačovou tiskárnu? Vsaďte na technologii laserového tisku.
tiskárna na toaletní papír

Přesné grafy a tabulky

Studenti při své práci a přípravu na školní vyučování často potřebují vytisknout dokument s ostře řezanými konturami a přesně zaznamenanými údaji, např. ve formě grafů a tabulek s drobným písmem. Toho docílíte především na laserovém zařízení. Výhodou je i možnost stlačit více informací do jednoho listu i bez ztráty čitelnosti, čímž se šetří náklady na spotřební materiál. Neměli bychom to sice vyzdvihovat jako přednost, ale někteří „šikulové“ si pomocí laserového tisku dovedou zhotovit i obtížně odhalitelný tahák.

Žádné rozpíjení

Rozpíjení vytištěného textu je velmi častým nešvarem, kvůli němuž se lidé rozhodují opustit od inkoustové technologie. To se na „laserovce“ brother DCP 1512e toner nemůže stát, prášek uvnitř tonerového zásobníku je totiž doslova zapékán do papírové předlohy, kde odolává nejen vlhkosti, ale i přímému polití tekutinou. A právě studentské materiály jsou velmi často náchylné k takovým nehodám, kdy se převrhne hrnek s čajem nebo s kávou, sklenice s minerálkou či ovocnou šťávou.
ovládací panel tiskárny

Žádné zasychání

Laserové tiskárny byly v minulosti nejoblíbenější „periferií“ v kancelářích, právě z důvodu velkého vytížení a následných úspor na spotřebním materiálu, zvláště u černobílých zařízení. V domácnostech se však začaly objevovat častěji vzhledem k jedné podstatné výhodě – nezasychání tiskových náplní. Princip vstřikování inkoustu má totiž jedno významné úskalí – jestliže nejsou tiskové hlavy v provozu delší dobu, řekněme zhruba čtrnáct dnů, mohou zaschnout a jsou k nepoužití. A vzhledem k vysokým cenám těchto barev to není zrovna zanedbatelná záležitost. U laserové tiskárny máte jistotu, že pokud ji nevyužíváte třeba déle než dva měsíce, nic se s tonerem v zásobníku nestane. Ten v něm vydrží i několik let, aniž by ztrácel na své kvalitě.