Mnozí lidé s vypouštěním dalších a dalších družic na naši oběžnou dráhu nesouhlasí. Mají pocit, že už i tak jich je tam příliš, a že za chvíli už tam ani nebude místo. To je velmi scestná představa, neboť si neuvědomují, jak je ve skutečnosti naše planeta velká, a jak malé tyto družice jsou. Ty obrovské rakety, které vidíme na startovní rampě, totiž z velké části odpadnou dříve, než opustí atmosféru.automobil se zapnutou navigací

Navíc je tu ještě několik dalších problémů. Staré družice dosluhují. Mějme na paměti, že některé tam jsou i padesát let. Navzdory obecnému přesvědčení se však neponechávají na orbitě, ale jsou řízeným pádem odvedeny zpět na povrch, aby jejich místo převzal další systém.

Je také fakt, že se vyvíjí stále dokonalejší přístroje, schopné provádět stále přesnější měření. A je samozřejmě výhodné mít tam nahoře tu nejlepší možnou technologii. To samozřejmě platí i pro satelitní sledování vozidel RMC Systém.

I přes stále modernější technologie je fakt, že má několik poměrně významných omezení. Když se totiž řekne satelitní sledování vozidel, většina z nás si představí kamery na družicích, které jsou schopny zabrat a zaostřit konkrétní automobil.

To je však velmi scestná představa, neboť i když skutečně nejmodernější satelity jsou skutečně vybaveny dostatečně výkonnými kamerami, stále neproniknou například vrstvou mraků nebo pevným objektem jako je například dům nebo souvislý porost stromů. Je tedy spousta možností, jak vůz před tímto způsobem sledování schovat.velmi rušná silnice

Další možnost představuje to, že se sleduje signál, vysílaný autem, a následně se určí jeho poloha, například pomocí GPS. Na papíře to zní skutečně dobře, i zde však najdeme určitá omezení. Předně jen malá část vozového parku, alespoň v naší republice, je vysílacím zařízením vybavena. Navíc jeho přesnost velmi závisí na terénu a na tom, jak kvalitní onen přicházející signál je.

Není tedy divu, že se tato technologie příliš nepoužívá například při pátrání po odcizených vozidlech. Zloději totiž samozřejmě vědí lépe, než nechat tento systém běžet, a pro jen trochu zkušeného technika není problém jej odstranit nebo alespoň vyřadit z provozu.

I přes všechny své nedostatky je to však poměrně účinný systém, a v budoucnu se bude jen zlepšovat. Nakonec se možná nebudeme ani muset bát, že budeme okradeni, neboť své věci velmi snadno najdeme.