Jedná se o osobu, která nabízí a poskytuje odborné poradenství v oblasti hypotečních úvěrů. Hypoteční poradenství náleží do sféry finančního poradenství. Hypoteční poradce se zabývá porovnáním aktuálního stavu nabídek na hypotečním trhu. Může vystupovat jako nezávislý hypoteční poradce, tj. nabízí produkty od všech hypotečních institucí, ze kterých by měl zvolit tu nejvýhodnější související se situací klienta a také s ohledem na jeho konkrétní požadavky. Oproti tomu závislý hypoteční poradce poskytuje a nabízí pouze produkty konkrétní finanční instituce, se kterou spolupracuje.
 
vlastnictví domu
Důvody proč využít službu hypotečního poradce
 
Profesionální hypoteční poradce s klientem probere danou situaci, poradí, doporučí adekvátní a nejvýhodnější postup. Rovněž zhodnotí šance na získání hypotéky. Poskytne klientovi velmi individuální přístup, nesděluje žádné pouhé obecné postupy, fráze, ale zcela se jedná o ryzí a odborný přístup.
 
Výhodou je využití služeb nezávislého hypotečního poradce, neboť tím tak získáte ucelený a zcela přesný přehled o všech aktuálních nabídkách, které jsou k dispozici. A dobrý hypoteční poradce dokáže ještě vyjednat i velmi výhodné podmínky, na které byste sami takřka nikdy nedosáhli. Nezávislost v podobě hypotečního poradce má další výhodu právě v objektivitě. Z tohoto důvodu není třeba se obávat, že by vás mohl více směrovat k podpisu ne zcela výhodné smlouvy.
 
Hypoteční poradce v rámci svých služeb je sice profesionálem, ale je také pomocníkem. Ušetří vám čas a peníze! Vy nemusíte studovat veškeré podmínky od všech finančních subjektů. To je v kompetenci hypotečního poradce. On jen potřebuje znát představy a konkrétní požadavky klienta.
 finanční poradce
Jak vybrat vhodného hypotečního poradce?
 
Prvořadé je zjištění, jaká nabídka hypotečních poradců tu vlastně je. Jestliže vás nějaký hypoteční poradce zaujme, načerpejte co nejvíce informací o samotném poradci či o společnosti, kterou zastupuje. Užitečné jsou i reference a diskusní fóra na základě již osobních zkušeností od ostatních jedinců. Osvědčené je dát i na osobní doporučení od přátel či známých.