Lednicko – valtický areál se nachází v okrese Břeclav, kousek od hranice s Rakouskem. Jedná se o největší komponovanou krajinu v Evropě, avšak jedná se i o tom, zda se nejedná o největší komponovanou krajinu na světě. Celý obrovský areál je plný pamětihodností, které opravdu stojí za to navštívit.
Vzhledem k rozlehlosti oblasti a k množství památek se nedá vše zvládnout za jeden den, ideální je se v oblasti ubytovat na více dní. Ubytování v Lednicko-valtickém areálu nabízí hotel Galant.cz, který vám zajistí skvělý servis během vaší dovolené. Areál je k dovolené vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivní osoby. Celý areál se totiž dá projet na kolech po značených trasách, popřípadě vybízí k turistice. A co vše zde můžete navštívit?zámek Lednice

  • Zámek Lednice – nejznámější stavbou z celého areálu je zámek Lednice. Tento Zámek se nachází 12 kilometrů od Mikulova a jedná se o jeden z nejkrásnějších zámků u nás vůbec. Lednický zámek je přístupný veřejnosti, včetně krásných zahrad, které si můžete směle projít.
  • Zámek Valtice – barokní zámek, nacházející se ve městě Valtice a stejně jako zámek předchozí, je přístupný veřejnosti. Původně gotický hrad byl přestavěn na renesanční zámek, a později opět přestavěn na zámek barokní. Jedná se o jedinečnou stavbu uprostřed zahrad, která stojí za návštěvu.
  • Minaret – Minaret se nachází v Lednici. Jedná se o stavbu vysokou 62 metrů, která slouží jako rozhledna. Jedná se o nejvyšší stavbu tohoto typu, která se nachází mimo islámské země a byla postavena v roce 1804.
  • Apollónův chrám – tato stavba je spíše drobnějším příspěvkem v areálu. Najdete ji v okrese Břeclav, v Jihomoravském kraji. Chrám se nachází přímo na turistické trase, která spojuje Lednický a Valtický zámek.

interiér Valtic
Jak je již zmíněno, oba první zámky spojuje turistická trasa, na které najdete spoustu pamětihodností. Pokud půjdete po červené, která zámky spojuje, pak uvidíte třeba Kolonádu na Rajstně, Dianin chrám, Sv. Huberta, Tři Grácie, Nový dvůr a spoustu dalšího.