Kdo by neznal tu slavnou větu z nadpisu, že ano. Neil Armstrong tím oznamoval světu, že lidstvo konečně dobylo Měsíc. Ony skoky vůbec provázejí lidi, a to někdy účelově.
Takové hopsání vrabčáka je směšné, hopsání dětí, když skáčou panáka je pro ně důležité, no a když si hupsnou na panáka tatínkové… No, to jsme trošku vedle.
Když už je rozhodnuto o domácím skákání, tedy třeba přes to švihadlo, ale také, a hlavně na trampolíně, musíme si nějakou obstarat. Děti nadšeně souhlasí, a tak jetrampolína dovezena a skáče se o sto šest. Děti vymýšlejí ptákoviny, a otcové, když si dají panáka ještě větší. Radostně se cvičí až najednou to udělá hrc prc a je tu problém. Trampolína samotná není jen plachta na pružinách. Jsou tu další a další věci, které mají omezenou životnost. Ona totiž každá věc jednou doslouží, ať je to, co je to. Nu, a nyní se to stalo u našeho skákadla.Trampolína bez sítě
Jenže nevadí. My se podíváme na https://www.goodjump.cz/ostatni-dily-k-trampolinam a máme vystaráno.
Zde si můžeme vybrat dle chuti a libosti. Je zde vše, co je k trampolíně potřeba, a i něco navíc.
Nejčastější závadou jsou vytahané pružiny. Některé mohou časem i prasknout. Nestává se to ze dne na den, ale jednoho dne se to prostě stane. Někteří výrobci pružin, a následně i prodejci trampolín dokonce uvádějí ve svých informačních materiálech, že by se měly tytosoučásti měnit preventivně, po určité době používání. Ostatně, je taková prevence i ochranou proti případnému pádu a následnému úrazu a léčení v nemocnici.Skok na trampolíně
Další součástky se mohou také časem opotřebit, a i proto je dobré, čas od času všechny překontrolovat a ty, které jsou podezřelé raději vyměnit.
Velice pečlivě je třeba kontrolovat právě skákací plochu a samozřejmě i ochrannou síť. Pokud se zjistí jakékoli závady, je třeba obstarat tyto věci nové. Věřte, že tato malá investice může zabránit velkým zdravotním komplikacím při případném pádu.