Fenomén Singles
O co vlastně jde? Dá se říct, že je to jakási móda. Spousta mladých mužů ale i žen zůstává dlouho sama. Tento trend je typický pro západní svět. Proč? Zdá se, že mladé muže tento typ žití jednoduše láká. Z jakého důvodu? Podívejte se.

MANŽELSTVÍ JE PŘEŽITEK, KTERÝ SE DRŽÍ SPOLEČNOSTI JENOM KVŮLI KONVENCI

Ať  už si o manželství myslíte cokoli, musíte uznat, že má i výhody. Ovšem být single taky stojí za zvážení. Máte mnohem větší šanci uspět v kariéře, také máte menší šance na psychické a fyzické nemoci. Můžete se jít bavit kdykoli chcete, nemáte závazky, když přijdete domů pozdě a v náladě, nikdo vám to nevyčítá. Ovšem když máte špatnou náladu, není nikdo, kdo by vás vyslechl, kdo by na vás v bytě každý den čekal nebo s kým byste mohli sdílet šťastné chvíle.

–          Proč je manželství konvence? Všechno směřuje ke stereotypu a stereotyp zabíjí kreativitu. Čas zničí jakýkoliv vztah, tvrdí singles.


Všechny vztahy trvají jenom velmi krátce

Mnoho singles tvrdí, že každý vztah má své kouzlo jenom pár měsíců, možná let. Tak proč se snažit, když to stejně brzo zase skončí? Vyjde z toho jenom zklamání, ztráta důvěry a pocit, že je všechno marnost. S každým vztahem, který začneme, mizí část nás samotných. Naše představa o ideálním partnerovi, naše představy o tom, jak by měl fungovat vztah.

Když máme třetího nebo čtvrtého partnera, začneme pochybovat, že něco jako trvanlivost existuje. Záhy zjišťujeme, že štěstí je něco, co má jenom velmi omezené trvání a idylka existuje, ale jenom chvíli. Nikdo není dokonalý a my taky ne. Proč se honit za někým, koho od sebe za pár měsíců vyženeme?

VYSTAČÍME SI SAMI, ANEB INDIVIDUALITOU DO NOVÉHO TISÍCILETÍ
Stále více mladých lidí má pocit, že spoléhat se na někoho je scestné. A nejspíš mají pravdu. Podívejme se na statistiku rozvodovosti dnešních dvacetiletých dětí; kolik z nich má oba dva své biologické rodiče stále v manželském svazku?

–          Podle dnešních mladých lidí je manželství jenom pro ty, kteří nejsou dost silní nebo dost průbojní, aby život zvládli sami.