Podle stylistů úplně stačí, abyste si vybrali ty správné džíny, které budou vaší postavě lichotit. A máte so z čeho vybírat! Od světlounkých téměř bílých přes klasické modré, kobaltové, vyšisované, proděravělé až po černé. A navíc můžete volit mezi různě vysokým pasem, různým vzorem, vyšisováním, nejrůznější délkou a otřepaností, můžete volit mezi strečovým a pevným materiálem, a také můžete volit, jak široké nebo úzké džíny si zvolíte.

Možností je zkrátka milion a vy si mezi těmi všemi možnostmi musíte zvolit ty správné, které by se vám líbily, hodily by se na společenské akce, na které si je chcete vzít, a ještě navíc by vám seděly a hodily se právě pro vaši postavu.

A jak se ve všem tom mumraji džínoviny vyznat? Přečtěte si náš článek.
–          Nechte si poradit: pokud na sebe kouknete do zrcadla a nejste zrovna nejlepší kritik, většinou na sobě vidíte mnohem více chyb, než na vás vidí okolí, nejspíš si nikdy nevyberete. Vždycky budeme mít problém s tím, že máme krátké nohy, moc velký zadek, žádný zadek, příliš velké boky, žádný pas nebo moc tlustá stehna. Proto je nejlepší si s sebou vzít doprovod, někoho, komu věříte.

–          Musí vám padnout: musíte se v nich ohnout, nesmí vás stahovat nebo tlačit, neměly by vám nikde odstávat.
–          Jak zvolit barvu: tmavé barvy zeštíhlují, ale hlavně se v nich i my samy cítíme lépe. Tmavě modré rifle s vyšisováním uprostřed jsou ideální optický klam, který vám určitě pár kilo ubere. Pokud si chcete pár kilo přidat, sáhněte po těch světlých a bez vyšisování.
–          Jak na nedostatky: pokud jste plnější a krátká, zvolte raději volný střih rovných kalhot nebo mírně se rozšiřující kalhoty. Pokud máte větší zadeček, zvolte rifle s kapsami na zadečku. Skinny džíny sluší všem, protože oproti silnějším stehnům vyniknou třeba pěkná lýtka.