Cena, na kterou vychází bitcoin odpovídá 3 398,57 dolaru (přibližně 75 200 Kč). Jedná se o rekordní hodnotu za tuto internetovou měnu. A to přesto, že hodnotu 3 000 dolarů po otřesech způsobených rozdělením měny na bitcion a bitcoin cash přesáhl teprve v tomto týdnu. V polovině července se dokonce pohyboval na svém minimum 1938,94 dolaru.
 
Během vzniku nového bitcoin cash se v odhadech spekulovalo o snížením nominální hodnoty spíše u původního bitcoinu. Místo toho dochází k snižování hodnoty nově vzniklé měny, která se nyní pohybuje hluboko pod svým rekordem 727,54 dolarů.
silueta a kódy
Tržní hodnota všech bitcoinů, podle odhadů překračuje 55 miliard dolarů.
K rozdělení bitcoinu došlo teprve na počátku srpna. Celý přerod byl pod taktovkou zejména čínských „těžařů“. Programátorů, kteří provozují bitcoinovou síť a nebyli spokojeni se zdokonalováním technologie pro navýšení kapacity potřebné k zpracování transakcí. Tito těžaři spustili v posledním týdnu července rozvětvení, během kterého rozdělili základní blockchain (decentralizovaná databáze neboli účetní kniha) na dvě verze. Což umožnilo vznik nové měny bitcoin cash. 
dolarové bankovky různé hodnoty
Hodnota bitchoin cash od rekordu z konce července poklesla o 62 procent. Takže nyní dosahuje hodnoty okolo 274 dolarů. Tento pokles posiluje hodnotu původního bitcoinu. Celková hodnota bitcoin cash v oběhu čítá přibližně 4 miliardy dolarů. Podle posledních zpráv by se měla kondice nové kryptoměny v příštím roce zlepšovat a to díky poskytovateli bitcoinové peněženky Coinbase který přislíbil podporu pro bitcoin cash.

Vznik bitcoinuse datuje na rok 2009 a během let si upevnil svou pozici jako nejcennější digitální měna světa. Tvorba bitcoinu probíhá pozvolným a stále se zpomalujícím procesem přes síť počítačů se speciálním softwarem, který byl navržen tak aby nemohlo docházet k ovlivňování ze strany centrální banky nebo vlády.