Naši prarodiče a rodiče si jistě vybaví jeden z nejznámějších komiksů u nás a tím byly Rychlé šípy. Příběhy pěti chlapců, kteří měli svůj klub poučující tehdejší mládež o morálních zásadách a jejich nezapomenutelný a dodnes vyhledávaný hlavolam Ježek v kleci.
Druhým oblíbeným dětským komiksem u nás byl nepochybně Čtyřlístek, který se vydává stále. Ze zahraničních je možno jmenovat komiks pro děti Kačer Donald, na kterém vyrostla dnešní generace třicátníků.
komiksy Marvel a DC
Nehledě na tyto komiksy patří mezi celosvětově nejznámější kousky příběhy z tvorby nakladatelství Marvel. Pro někoho neznámý pojem, pro zasvěcené jde o celoživotní koníček. Sběr komiksů, limitovaných sérií, postaviček, obleků, talismanů, originálních předmětů ze zfilmovaných scén. Takovým sběratelům a fanouškům se přezdívá, Nerdi. Máte-li ponětí o čem je seriál Teorie velkého třesku, jistě si vybavíte postavy, které pravidelně jezdí na celosvětová setkání komiksových nadšenců, tzv. Comic-cony a vedou dlouhé debaty o hrdinech a záporácích z Marvelových komiksů.
 
–          Spiderman
–          X-men
–          Wonder Woman
–          Captain America
–          Fantastická čtyřka
–          Thor
–          Strážci Galaxie
–          Daredevil
–          Hulk
–          Avengers
–          Iron Man
–          Ant Man
–          Ghost Rider a mnoho dalších
 
Hlavní postavy komiksových příhod a jejich nekončící boj proti zlu je fenoménem již několik desítek let. Filmy vznikaly v minulosti a stále se natáčí nové příběhy, které stále lákají do kin věrné i nově nalezené příznivce. Pro některé je to šílenství, ale i záliba v komiksy může přerůst v hobby, díky kterému lidé nalézají relaxaci a únik od všedního života.
značka Nerdů
Vášniví sběratelé ochotně utrácejí peníze za první vydání, kterých už je na světě jen pár. Ceny těchto výtisků se pohybují až kolem miliónu dolarů za kus. Fanoušci nakupují nejen výtisky ale také různé předměty s komiksovou tématikou, stejně jako filatelisté nakupují známky.
Být komiksovým nadšencem bývá mnohdy drahý koníček a pochopit tuto zálibu mívají problém hlavně manželky takovýchto Nerdů. Ale jak by nejedna rozumná žena řekla, radši Nerd než hospodský povaleč.