Pokud patříte mezi ženy, které propadly kouzlu jehlic a barevných klubek, jistě Vás potěší naše přehlídka těch nejlepších vychytávek, které Vám usnadní práci a navíc dosáhnete ještě lepších a preciznějších výsledků!
pletené zboží
1.       Strojek na odstraňování žmolků
Tento strojek ocení zejména pletařky, které pletou ze starých přízí. Díky tomuto strojku takové příze budou vypadat jako nové. Je na baterii a jeho pořizovací cena se pohybuje kolem 200 korun.
2.       Pletací náprstek
Potřebujete pomoci s vyplétáním dnes tolik moderními žakárovými vzory? Pořiďte si pletací náprstek s pěti vodiči. Jednoduše jej navléknete na ukazováček a přízi povedete mezi plastovými kolíčky. Tento malý pomocník Vás nebude stát více než sto korun.
3.       Plastová knoflíková kostra
Některé pletařky se rády vyžívají i v těch nejmenších detailech, jako jsou například knoflíky. Pokud chcete své dílo dovést k dokonalosti ručně pletenými či háčkovanými knoflíky, neměly by tyto pomocníci ve Vašem košíku na pletení chybět!
pletací jehlice
4.       Speciální jehlice
Možná si říkáte, co se dá na pletacích drátech vymyslet nového. Možná byste se divili! Tak například: pokud se chystáte do obzvláště široké pleteniny, oceníte jehlice s dlouhými umělohmotnými lanky se zarážkami. Dále jsou na trhu kruhové jehlice se speciálním povrchem, který usnadní Vaše pletení a navíc jejich lanko je zcela nekroutivé, což ocení každá zkušená pletařka. Naprostou bombou jsou pak svítící jehlice. Pletete rády po večerech nebo máte již slabší zrak a na pletení špatně vidíte? Svítící jehlice mají v koncových částech baterie, které zvládnou až 40 hodin práce. Světlo jde samozřejmě kdykoliv vypnout. Jehlice se prodávají v různých šířkách a jejich cena se pohybuje v řádu několika set.
5.       Pomocník pro úpravu chlupatých přízí
Kartáček na vyčesávání vlasu by ve Vaší výbavě neměl chybět, pokud pracujete s mohérem či jinými chlupatými přízemi. Jeho pořizovací cena není nikterak vysoká.