Kde ho najdeme?

Bleší trh neboli burzu najdete v každém větším městě a většinou se koná o víkendu. Největší trh u nás se nachází v Praze. Většinou se konají na rozlehlých loukách za městem nebo na parkovištích. Pokud vyrazíte na blešák brzo ráno, podaří se Vám určitě ulovit pár pěkných kousků za dobrou cenu.
výprodej knih.jpg

Co se dá na blešáku koupit?

Seženete tu téměř vše od veškerého vybavení do domácnosti, přes oblečení, knihy až po jízdní kola. Nabízené věci už za sebou mají nějaký ten kus života odžitý s původním majitelem a můžou být právě pro Vás ideálním kouskem do sbírky. Pokud chcete například sladit byt do nějakého netradičního stylu nebo ho jen trochu oživit, je pro Vás toto místo naprosto ideální. Také vybavení na chatu či zahradu, kde nepotřebujete mít nové věci, je zde možné sehnat za rozumnou cenu. Pokud se rádi prohrabáváte hromadami oblečení a nepotřebujete ho mít zrovna značkové, určitě na bleší trh dorazte.
zbytečnosti na prodej.jpg

Oblíbí si ho každý

Ať už babička s dědou nebo mladá rodina s dětmi, každý si bleší trh většinou oblíbí. Panuje zde jedinečná atmosféra, kde prodejci a kupující smlouvají o výši ceny, která je většinou velmi nízká. Kupující se shodují na tom, že nejde prioritně o nakupování zboží, ale především o to popovídat si s ostatními lidmi, vyměnit si názory a když se zadaří sehnat nějaký originální kousek. Nejvíce si blešáky užívají sběratelé různých předmětů, pro které jsou tyto trhy rájem na zemi.

Můžete i prodávat

Pokud Vám přeci jenom nakupování nesedne, zkuste se postavit na stranu prodávajícího. Stačí když zaplatíte od 50 do 150 Kč za den a můžete zde vystavit věci, které už nepotřebujete. Prodejní cenu nemusíte ani uvádět, můžete o ní smlouvat. Stačí si vzít nějaký stůl nebo plachtu, na kterou zboží vystavíte a hurá na trh. Třeba Vám bleší trh tak sedne, že se stanete jeho pravidelným návštěvníkem.