Žen a párů, které nemají to požehnání mít děti, pořád přibývá. I když to není právě lichotivá situace, lze s ní něco dělat a bojovat proti systému, který nám příroda dala. Z pozice muže máte nesmírně vzácnou schopnost a tou je dárcovství spermií, kterým pomůžete mnoha neplodným a nešťastným párům kolem vás.
oplodnění vajíčka

Příliš se o tom nemluví

Skutečnost, že se o této události nemluví příliš často a ani nahlas ještě neznamená, že je zcela promlčená. Dárcovství spermií má své opodstatnění! A pokud nad ním náhodou přemýšlíte, neváhejte to i zrealizovat. Není to totiž žádná ostuda, právě naopak – velká a šlechetná pomoc, která pomůže těm, kteří to potřebují.
➔   Nebude vás to stát prakticky nic. Postačí vám vaše vůle a špetka snahy a budete mít dobrý pocit z toho, že jste se nabídli jako pomocníci při řešení hromadného problému.
mladý manekýn

V případě, že máte partnerku

Jestli jste svobodní, nemusíte nikoho žádat o svolení. Volba a rozhodnutí darovat vaše spermie, je čistě jenom na vás. Pokud však máte partnerku nebo i děti, zcela jistě byste tento nápad měli spolu prodiskutovat. V takovém případě se nejedná pouze o vaše rozhodnutí, ale jeho součástí je i vaše partnerka.
Když nebude nic zamítat, ale naopak vás podpoří, nemusíte váhat ani chviličku a obrátit se na specializované centrum, ve kterém to rádi uvítají.

Počet vhodných dárců klesá

Počet mužů, kteří jsou vhodnými dárci, bohužel není dostatek. Je to převážně stylem života, jaký vedou, ale taktéž i zvýšeným nárůstem zdravotních problémů.
➔   Co je však mnohem důležitější je to, že je čím dál méně ochotných mužů, kteří by tuto proceduru chtěli absolvovat.
Z toho důvodu nemějte zábrany a předem nezatracujte myšlenku, zkusit být taky dárcem, který může být pro některé ženy a páry opravdovým přínosem a někdy až spásou, když není jiného východiště nebo řešení jejich problémů.