1. Hlavně zůstaňte nad věcí
Muži jsou známí tím, že jednají impulzivně a agresivně, ale pokud tuhle situaci chcete zvládnout, budete muset napřed uvažovat. Promyslete si všechny alternativy a také se zamyslete nad tím, jak zareagujete nebo co budete dělat, dejte si čas na rozmyšlenou. Běžte se projít, rozdýchejte to, zajděte si do posilovny nebo si pusťte oblíbenou počítačovou hru. Cokoliv, co vás na chvíli odvede od myšlenek na podvádění. Zamyslete se nad tím, jestli chcete nebo nechcete ve vztahu pokračovat – pokud si nejste jistí a nevíte, jak se teď chovat, napište si pro a proti. Čeho je víc?

2. Buďte upřímní
Nejspíš je načase si otevřeně promluvit. Má váš vztah cenu? Jaký je názor vás obou? Jaké je vaše východisko? Jestli přemýšlíte o tom, že poměr udržíte, měli byste to říct. Pokud vás podvádí ona, nejspíš je načase se zeptat, jak vás vnímá, a jak vnímá váš vztah. Vždycky musíte znát úhel pohledu svůj i své partnerky.

3. Některé věci je lepší nevědět
Pokud jste zraněný, bolest si neprodlužujte. Nemusíte vědět všechno. Třeba jestli se scházeli jenom u něj, případně jestli ona někdy použila nějakou výmluvu, aby mohla být raději s ním než s vámi. Na druhou stranu pokud podvádíte vy ji, neměl byste jí říkat, kde všude jste to dělali a o kolik byla vaše milenka lepší než vaše partnerka nebo manželka. Není to upřímnost, mluvit o těchto detailech, ale mučení pro vás pro oba.

4. Zeptejte se na důvody
Jistě je dobré vědět, proč k tomu došlo, ať už z vaší nebo její strany. Mohl to být zkrat a mohlo to být pouze jednou. Ovšem také jste se mohli zamilovat.
5. Není to ničí vina
Neměli byste se obviňovat, ale ani vinit jenom jednu stranu. Ani jeden z vás není oběť, pokud chcete ve vztahu pokračovat.

Nezapomeňte, že každá strana má dvě mince. A pokud je to vaše vina, určitě se partnerce v prvé řadě omluvte.