Pánové, tak jste se stali tatínkem a roli rodiče si užíváte. Z jakého pohledu prožíváte tento nový stav? Jste partnerce oporou a pomáháte ji, nebo se raději nečinně přihlížíte jaký je doma cirkus a držíte se stranou?
Vaše ženy dělají doma všechno. Může se zdát, že i když to tak zpočátku nevypadá, mnohdy ocení i vaší pomocnou ruku. Co zvládnete doma udělat i vy a pomoct vaši ženě s povinnostmi?
táta holčičky

–        Přebalování
Není to nic voňavého a vábného, ale takové miminko se jednou za čas přebalit musí. Spíš častěji než méně. Lákat vás to nemusí, ale uděláte tým doma velkou službu. Jestli je vám to naprosto cizí, tak se aspoň zapojte do vynášení odpadků, ať vám to doma nevoní celý den.
malý syn
–        Krmení z lahvičky
Jestli je možnost nakrmit dítě jinak než jen kojením, zapojte se. Udržet lahvičku s mlékem u pusinky dítěte je naprosto snadné. A ještě budete za hrdinu. Nějakou půl hodinku, to totiž možná zabere. A jestli nechcete krmit, postarejte se aspoň o umytí a udržení lahviček v čistotě.
–        Noční vstávání
Vstávání v noci k miminku, je kapitola sama o sobě. Je to náročné, vyčerpávající, stresující. Jsou, ale chvíle, kde vaší pomocná ruka chvilkového pochování vašeho miminka, nebo jeho utišení, přijde nejen vhod, ale i jako nejvděčnější způsob pomoci. Nikdo to po vás nechce každou noc, 7 dní v týdnu, ale jednou za čas, to ocení každá žena.
otec na triku
–        Vyjížďka s kočárkem
Nejednoduší způsob, jak se postarat snadno a bez námahy o dítě, je vzít ho ven do kočárku. Usne a bude spát několik hodin a vy to můžete využít jak chcete. Klidně s ním vyrazte i na cyklostezku zaběhat, pokud máte kočárek vhodný na tento druh ježdění. V každém případě, bude na 2 hodiny určitě vystaráno.
Vaše partnerka si vás zcela jistě váží za všechno, co pro ni a vaši rodinu děláte. Je si vědomá práce, kterou za den zastanete v zaměstnání. A cení si vás, ať už ji pomáháte nebo ne, buďte si jistí.