Kdysi dávno se musely ženy v kuchyni spokojit s tím, jaké bylo dostupné vybavení kuchyně. Tenkrát si jen těžko mohly vybírat z takového množství jako dnes a spoléhaly se vlastně na tzv. dřevěnou výrobu. Nic jiného totiž nebylo. Až později se začaly prosazovat jiné materiály – plast, silikon, plech a tak dále. V dnešní době se kupodivu stal velmi oblíbeným právě silikon, který je považován starší generaci za řekněme hodně zvláštní materiál.
kuchyně restaurace
Dostupné materiály – dřevo, plast, plech, silikon, elektronika. Dřevo bylo jediný materiál, který se prodával jako vybavení do kuchyně. Ze dřeva jsou vařečky, kvedlačky, mašlovačky, dokonce i naběračky, prostě všechno. Dnes se to opět dostává do povědomí lidí, kteří si vybavují kuchyni. Najdou se vychytávky, třeba v podobě kleští na okurky, naběračky na med, či různých štětců na potírání a tak dále.
Vybavení kuchyně – nejenom dřevem živ je člověk. Plast je další z materiálů, který se hojně používá v kuchyni, i když rozhodně není na předních místech. Plast se najde téměř všude, pokud to není tedy čistě dřevěná záležitost. V nabídce je v podstatě to samé, co u dřeva.
Co se nabízí – kleště, nože lžíce,…, metly, naběračky, obracečky, pěnovačky, šťouchadla. Plech je klasika. Všichni jistě znají pekáče. Ty jsou primárně z plechu. Ovšem dneska je k dostání už o mnoho více tvarů než ten klasický jediný, jak to bývalo. Máme kulaté formy, hranaté, trojúhelníkové, na bábovky, beránka, ve tvaru srdce a mnoho dalšího. Tyto typy jsou obvykle masivnějšího tvaru. Existují ovšem i plechy, které nemají až tak pevnou strukturu. Lidé si však kupují především ty masivní – tam je ta jistota. Hodně lidí dává přednost k vybavení kuchyně právě tomuto materiálu.
kastůlek u ovoce
Máme i silikon dnes dostupný už i v kuchyni. Dnešní silikonové zboží, jenž se používá v kuchyni, má opravdu velkou kvalitu. Starší generace zná tento materiál čistě jenom jako výplň do ňader u plastické operace a někteří jsou zmatení jeho přítomností v kuchyni. Z tohoto materiálu se v kuchyni najde totéž, co u dřeva či plastu – mašlovačky, metly, štětce, lžičky, stěrky,…